Prichádza nová generácia SUV – čisto elektrické ID.4

Predstavujeme vám druhého člena elektrickej rodiny VW – Volkswagen ID.4.

Predstavujeme vám druhého člena elektrickej rodiny VW – Volkswagen ID.4. Svojou dĺžkou sa radí medzi krátky a dlhý Tiguan a hoci vyzerá byť nízky, vyslovene atleticky tvarovaný v štýle kupé-crossover, svetlou výškou podvozka je to plnohodnotné SUV. Veď aj bude mať pohon 4×4, ale len v najvýkonnejšej verzii. Štandardne prenáša výkon motora uloženého vzadu na zadné kolesá a najsilnejšia verzia s výkonom 225 kW dostane aj motor vpredu. Pôjde však o štvorkolku bez priameho mechanického prepojenia oboch náprav, čiže riadenú elektronicky ako napríklad u Audi e-tron.

Volkswagen ID.4 príde na úvod v dvoch limitovaných verziách First Edition (49.950 eur) a First Edition Max (59.950 eur). Treba však zdôrazniť, že uvádzacie ceny sú nemecké. Modré auto vo videu obsahuje práve výbavu First Edition s 20-palcovými kolesami, 2-zónovou klímou, multifunkčným volantom s vyhrievaním, štýlovým ambientným podsvietením, zadnou kamerou, navigáciou Discover Pro a množstvom asistenčných systémov.

Žlté auto je vo výbave First Edition Max, ktorá je naplnená úplne všetkým, čo si v ID.4 viete dopriať. Teda IQ LED svetlami, 3D zadnými LED svetlami, 3-zónovou klimatizáciou, 21-palcovými kolesami, panoramatickou strechou, adaptívnymi tlmičmi DCC, veľkým 12-palcovým dotykovým displejom multimediálneho systému a množstvom ďalšej komfortnej aj bezpečnostnej výbavy. Obe uvádzacie edície sa vyrobia 27.000 kusovej limitovanej edícii. Na Slovensko ešte dokonca roka príde 6 kusov modelu First Edition. Z verzie MAX slovenský importér neobjednal ani kus, pretože pri sume 60.000 eur už slovenský zákazník vyžaduje pohon 4×4 a nie len zadokolku, hoci plne vybavenú. Od nového roka nabehnú do ponuky už aj klasické výbavové verzie, kde si budete vedieť vyskladať auto podľa svojich požiadaviek.

Volkswagen v prípade ID.4 hovorí o akejsi elektronickej inteligencii, za ktorou sa hardvérovo ukrýva dvojica vysokovýkonných centrálnych počítačov, ktorých softvérová architektúra sa riadi princípom lokálnych serverov, navrhnutých ako široká platforma služieb výrazne zjednodušujúcich výmenu údajov medzi jednotlivými systémami. Základné funkcie, ako napríklad riadenie pohonu a brzdy však vždy zostávajú v samostatných riadiacich jednotkách, do ktroých sa dá kvôli ochrane a bezpečnosti jazdy dostať len cez počítače v autorizovanom servise VW. Čiže mal by to byť nejaký samostaný uzavretý okruh, úplne nezávislý od druhého, ktorý umožňuje aktulizáciu dát systému prostredníctvom mobilnej siete. On air aktualizácia sa odohráva vždy po ukončení jazdy, aby ste pri ďalšom štarte mali k dispozícii najnovšiu verziu softwarov. Volkswagen vie takto na diaľku neustále vylepšovať viaceré funkcie auta.

kamera: Martin Ondruš

strih: Ján Johno Gajdoš

Zaujala vás táto akciová ponuka?

Neváhajte nás kontaktovať

GALIMEX Martin

Sučianska 5470/49
036 08 Martin

GALIMEX Žilina

Rosinská cesta 17
010 08 Žilina

    Súhlasím so spracovaním poskytnutých osobných údajov a prehlasujem, že mi boli poskytnuté informácie o právach dotknutej osoby a spôsobe spracovania poskytnutých osobných údajov.
    Menu